Home - Anahit Care

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech

Skontaktuj się z nami

Aktualne Oferty Pracy

Firma ANAHIT posiada ponad 10 lat doświadczenia na niemieckim rynku. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że opieka nad starszymi ludźmi w Niemczech to niezwykle trudna i wymagająca praca. Dlatego w ANAHIT dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepsze warunki zatrudnienia. Jeżeli kryjesz w sobie duże pokłady empatii, lubisz wyzwania i potrafisz zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu, opieka nad osobą starszą w Niemczech to praca idealna dla Ciebie. Właśnie takich osób szukamy w ANAHIT!

W pełni legalne zatrudnienie

Praca na czarno lub niejasne umowy to – niestety – standard w branży opieki zdrowotnej nad osobami starszymi w Niemczech. W ANAHIT zależy nam jednak na tym, aby każda opiekunka była zatrudniona zgodnie z prawem. Oferujemy w pełni legalne zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie, z ubezpieczeniem na warunkach polskich lub niemieckich. Praca opiekuna osoby starszej w Niemczech odbywa się w trybie delegowania, co – w przeciwieństwie do rozliczania wyjazdu jako podróż służbową – oznacza jasne warunki wynagrodzenia. Gwarantujemy w pełni przejrzystą umowę i atrakcyjną stawkę, opartą na podstawie Twoich kompetencji, możliwości oraz znajomości języka. Warto wspomnieć również o tym, że w przeciwieństwie do wielu innych firm organizujących opiekę nad osobami starszymi w Niemczech nie pobieramy żadnych opłat od kandydatów.

Sprawdzone oferty pracy

Kobiety rozważające wyjazd do Niemiec jako opiekunka często martwią się o to, że będą zmuszone do zajmowania się problematycznymi seniorami. W ANAHIT jednak znajdziesz sprawdzone i bezpieczne oferty pracy. Jako firma organizująca opiekę nad osobami starszymi w Niemczech dokładamy wszelkich starań, by zatrudnione u nas opiekunki czuły się komfortowo podczas wykonywania swoich obowiązków. Gwarantujemy, że przeprowadzamy dokładne wywiady z seniorami korzystającymi z usług ANAHIT. Dbamy o to, by nasi podopieczni współpracowali z przydzielonymi opiekunkami i interweniujemy w przypadku wszelkich problemów.

Stałe i satysfakcjonujące zarobki

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie: ile zarabia opiekunka osób starszych w Niemczech? W przypadku ANAHIT, jest to stawka w pełni uzależniona od kompetencji, umiejętności i chęci kandydatki. W naszej bazie ofert znajdują się zlecenia uporządkowane według stopnia trudności opieki, a także wymagań co do znajomości języka i niezbędnych kwalifikacji. Oferujemy atrakcyjne i konkurencyjne wynagrodzenie za opiekę nad starszą osobą w Niemczech, które idzie w parze z komfortowymi warunkami pracy.

Stały kontakt z koordynatorem

Pierwszy wyjazd do Niemiec jako opiekunka to ogromne przeżycie i towarzyszy mu wiele emocji. Dlatego gwarantujemy stały kontakt z koordynatorem, który pozostaje do Twojej ciągłej dyspozycji. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie i pomożemy Ci odnaleźć się w nowej sytuacji. Opieka nad starszą osobą w Niemczech to trudna i odpowiedzialna praca – chcemy więc zrobić wszystko, aby zatrudnione u nas osoby czuły się stabilnie. Masz wątpliwości? Chcesz zadać dodatkowe pytania przed pierwszym wyjazdem do Niemiec jako opiekunka? Twój koordynator z pewnością na nie odpowie.

Jak zostać opiekunką?

Krok po Kroku

Wypełnij formularz

Najszybszą formą przesłania zgłoszenia jest wypełnienie formularza aplikacyjnego na na naszej stronie. Dowiedz się czym jest formularz.

Rozmowa rekrutacyjna

Rozmowa odbywa się w formie telefoniczne w celu weryfikacji danych oraz bliższego poznania się osoby aplikującej.

Potwierdzenie

Rozpoczęcie współpracy i początek organizacji wyjazdu za granicę.

Dlaczego warto nam zaufać ?

Dlaczego warto podjąć się pracy jako opiekunka do osób starszych w Niemczech w ANAHIT?

 

Jeszcze do niedawna praca opiekunki osób starszych w Niemczech wiązała się z podjęciem dużego ryzyka. Dzisiaj jednak coraz więcej kobiet w Polsce decyduje się na wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, z pracy opiekunka osób starszych w Niemczech można wynieść znacznie więcej, niż spore zarobki – wystarczy wybrać pewną agencję. ANAHIT z pewnością możemy pochwalić się sporym zaufaniem wśród wielu Polek. Już od ponad 10 lat wspieramy przyszłe lub wykwalifikowane opiekunki osób starszych w ich pierwszych wyjazdach do Niemiec. Pomagamy również w organizowaniu kolejnych, pozostając stale do ich dyspozycji i wspierając rozwój.

Ile zarabia opiekunka osoby starszej w Niemczech? To z pewnością najczęściej zadawane przez nasze kandydatki pytanie. Chociaż stawkę dyktuje poziom trudności opieki, kwalifikacje i umiejętności, jesteśmy w stanie zapewnić, że jest ona atrakcyjna. Niemcy mogą pochwalić się znacznie wyższymi zarobkami, dlatego są w stanie zapłacić znacznie więcej za opiekę nad starszymi członkami rodziny. To, jakie wynagrodzenie otrzymasz za pracę w ANAHIT zależy w pełni od Ciebie. Przygotowujemy oferty zarówno dla mniej, jak i bardziej doświadczonych opiekunek. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz coś dla siebie.
Praca opiekunki osób starszych w Bawarii, Berlinie lub innym kraju związkowym Niemiec jest przede wszystkim pewna i stabilna. Państwo to słynie ze swojego starzejącego się społeczeństwa. Według najświeższych statystyk, aż jedna czwarta wszystkich obywateli Niemiec to seniorzy. W ANAHIT przydadzą się więc każde chętne ręce do pracy. Regularnie uzupełniamy nasze oferty opieka nad starszymi ludźmi w Niemczech i gwarantujemy, że po zakończonym zleceniu bez problemu znajdziesz kolejne.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech to również świetna okazja do podszkolenia swoich umiejętności lingwistycznych. W ANAHIT przyjmujemy kandydatki, które potrafią porozumiewać się w języku niemieckim już w stopniu komunikatywnym (według Skali Rady Europejskiej – B1). Pracując w naszej firmie jako opiekunka osób starszych w Niemczech, możesz poprawić swoje kwalifikacje poprzez rozmowę z mówcami natywnymi. Znajomość języka niemieckiego z pewnością przyda się w Twoim przyszłym życiu zawodowym, jeżeli planujesz dalszą pracę w branży opieki zdrowotnej.


Opieka nad osobą starszą w Niemczech to przede wszystkim niezwykła przygoda. Chociaż czeka Cię ciężka praca, z pewnością znajdziesz czas na relaks, zwiedzanie i możliwość nawiązania nowych znajomości. Praca jako opiekunka do starszych osób w Niemczech pozwala rozwinąć umiejętności interpersonalne, a także samodzielność i kontrolę nad własnymi emocjami. Jeżeli lubisz opiekować się innymi, pracę z ludźmi i nowe wyzwania, skontaktuj się już teraz z ANAHIT.