Nowości - Anahit Care

Nowości

* OPIEKUNKA w Niemczech jako „ skoczek”- czy opłaca się wyjazd na krótsze zlecenia?

Opiekunki pracujące w Niemczech nie zawsze spędzają długie miesiące poza domem. Często decydują się na inny system: wyjazdy trwające maksymalnie kilka tygodni.
Wyjeżdżający do Niemiec z czasem wypracowuje dobie swój ulubiony system pracy. Najczęściej spotykane są wyjazdy długoterminowe. Współpracujący z nami opiekunowie z reguły jadą do Niemiec na okres 2 miesiecy. Oczywiscie nie każda opiekunka może pozwolić sobie na kilkumiesięczna nieobecność i wyjechać z Polski na podobny czas. Rodzina, małe dziecko lub inne czynniki sprawiają, ze niektórzy wola zlecenia trwające trochę krócej. Takie osoby nazywamy niekiedy „ skoczkami”.

* Praca w Niemieckiej opiece w charakterze „ skoczka” -dla kogo?

Praca w Niemieckiej opiece w charakterze „ skoczka” podoba die osobom , które maja już stałe zatrudnienie w Polsce. Opiekunki, które maja zaplecze finansowe, często wyjeżdżają na krótko a taki wyjazd za granice jest dla nich jedynie sposobem na dorobek , gdy zbliża się większy wydatek.
Taki typ pracy jest tez preferowany przez opiekunki , które na co dzien maja stałe zlecenia i swoje zmienniczki.
Zamiast co 2 miesiące zjeżdżać do Polski , zostają w Niemczech nieco dłużej i pracują na krótkoterminowej szteli . W ten sposób mogą podreperować domowy budżet.
Agencje zatrudniające usługi opiekuńcze na rzecz osób starszych w Niemczech zatrudniają „ skoczków” w różnych sytuacjach. Krótkie zlecenia na opiekę są m.in. publikowane w tedy , gdy osoba opiekująca się seniorem chce skorzystać ze swojego urlopu. Niekiedy pojawienie się oferty jest spowodowane wystąpieniem sytuacji losowej. Miejsce dla opiekunki „ skoczka” tworzy się , gdy stała opiekunka:

  • zachoruje i nie może już zajmować się podopiecznym
  • musi pilnie wrócić do kraju z powodu ważnych spraw rodzinnych lub niespodziewanie rezygnuje z pracy

Takie sytuacje wymagają natychmiastowego działania, aby zapewnić podopiecznym bezpieczeństwo. Poszukuje die wiec „ skoczkow”, czyli opiekunki która natychmiast przyjedzie na miejsce i zaopiekuje się Seniorem. Niekiedy termin wyjazdu  jest bardzo krótki , wiec kandydat musi szybko dostosować do tego swoje plany.

* Cechy dobrej opiekunki pracującej jako „ skoczek”

Czy chcesz pracować w Niemczech na krótko terminowych  sztelach ? Jeśli tak, dowiedz się czego wymaga ta specyfika pracy. Opiekunki na zastępstwo musza wykazywać się elastycznością i dyspozycyjnością. Współpraca na zleceniach krótkoterminowych zwykle wiąże się z ograniczona możliwością wyboru terminu wyjazdu. W pewnym sensie trzeba być gotowym podjęcia pracy „ od zaraz”. Niezwykle cenna jest umiejętność szybkiego dostosowania się do nowych warunków pracy. To niezbędne , żeby szybko wdrożyć się w inny harmonogram i odpowiednio zatroszczyć się o podopiecznego. Osoby w podeszłym wieku nie lubią zmian. Dlatego seniorzy zadowoleni są z opiekunki , jeśli wykazuje ona empatię , życzliwość i cierpliwość. Takie cechy pozwolą ci stworzyć przyjemna atmosferę w miejscu pracy , nawet jeśli masz zamiar pozostać tam na krótko.
 
 
* Zalety pracy na zastępstwo w opiece Niemcy.
 
Zalety pracy na zastępstwo sprawiają , ze wiele osób wyszukuje tego typu ofert pracy.
Krótki czas trwania umowy
Brak długoterminowych umów to najważniejsza zaleta.Kilka tygodni wystarczy, żeby nowi dobrze zapoznali die z zawodem. Z kolei doświadczeni pracownicy z reguły cieszą się, ze wyjazd na zlecenie jako „ skoczek” do niczego ich nie zobowiązuje. To kolejna okazja do zwiększenia swojej pensji w okresie wakacyjnym lub świątecznym.
Opiekunka wyjeżdżająca z nasza Agencja ( Niemcy „ skoczek”) może liczyć na atrakcyjne premie i bonusy. Takie wyjazdy często organizowane są w okresie świątecznym ( Wielkanoc i Boże Narodzenie), kiedy stali opiekunowie potrzebują urlopu lub chcą zostać w domu z bliskimi. To szansa dla opiekunek szukających dodatkowego zarobku.
 
 
* Opiekunka „ skoczek” – czy to dobry pomysł dla początkujących?
 
Jeśli interesuje Cię wyjazd do Niemiec , praca opiekunki „ skoczka” to świetna opcja na zaznajomienie się z branża i sprawdzenie swoich sił w nowych warunkach. Na korzyść krótko terminowych wyjazdów do pracy w opiece przemawiają:
  • niedługi czas spędzony poza domem
  • możliwość wyboru wielu różnorodnych ofert
  • korzyści finansowe w okresie letnim, świątecznym lub w czasie urlopu wypoczynkowego 

Początkujące opiekunki , które pracowały przez 4-6 tygodni podkreślały , ze w tym czasie zdobyły nowe znajomości , odkryły kolejne ciekawe miejsca w różnych rejonach Niemiec i doszlifowały język. Nic dziwnego wiec, ze wiele osób szuka ofert pracy  jako „ skoczek”.

* Czy praca na krótkie zlecenia ma wady?

Praca opiekunki w Niemczech na krótki czas ma tez pewne wady. Chodzi głównie o niestandardowy czas pracy i brak stabilizacji , jakie daje stałe zlecenie. W ciągu tygodni lub dwóch trudno zbudować wież emocjonalna z seniorem a do tego trzeba szybko dostosować się do nowych obowiązków  i rozkładu dnia. Jednak jak wcześniej wspominaliśmy , to co dla jednych wydaje się wada , dla innych jest zaleta. Osoby, które kochają wyzwania i zmiany, wola pracować na krótszych kontraktach i świetnie odnajdują się w roli  „ skoczka”. Jeśli sama chcesz spróbować czegoś nowego , nie wahaj się , tylko najszybciej skontaktuj się  koordynatorem Anahitcare.