FAQ - Anahit Care

Dla Opiekunki

Wszystko co musi widzieć opiekunka

Najczęściej zadawane pytania

I. SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI – Aby zacząć współpracę z naszą firmą wystarczy wypełnić prosty formularz aplikacyjny , który znajduje się na naszej stronie internetowej. Podczas wypełniania formularza , nie musisz odrazu podawać wszystkich danych. Po wstępnej weryfikacji informacji zawartych w formularzu , oddzwonimy do Ciebie!
W celu zgłoszenia swojej kandydatury możesz również zadzwonić pod numer ……………
Kwestionariusz osobowy to pierwszy krok do rozpoczęcia pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech.

II. WYBÓR OFERTY – To Ty decydujesz kiedy , na jak długo i do kogo chcesz jechać. Wszystkie aktualne oferty dostępne są w zakładce BIEŻĄCE OFERTY. W naszej bazie danych znajdują się tylko sprawdzone oferty pracy .

III. WYPEŁNIJ DOKUMENTY – Po akceptacji klienta wyślemy Ci niezbędne dokumenty oraz umowę do podpisania. Wszelkie formalności załatwiamy drogą elektroniczną.

IV. WYJAZD – Już nic nie stoi na przeszkodzie by spakować walizkę i wyjechać do pracy jako OPIEKUNKA ANAHIT.

Pierwszym krokiem rekrutacji jest wstępna rozmowa telefoniczna, w której zadamy proste pytania dotyczące Twojej kandydatury m.in. :
  • co motywuje Cię do podjęcia pracy,
  • jakie są powody złożenia przez Ciebie aplikacji,
  • jak widzisz ścieżkę Twojej kariery jako opiekunka,
  • jakie masz oczekiwania względem Twojego stanowiska.
Ponadto zweryfikujemy odpowiedzi udzielone przez Ciebie w formularzu aplikacyjnym:
  • jakie masz doświadczenie zawodowe,
  • jakie kursy masz przebyte oraz jaką styczność z poszczególnymi schorzeniami,
  • czy posiadasz referencje z poprzedniej pracy,
  • jaki jest u Ciebie poziom języka niemieckiego.
Pamiętaj ! Rozmowa telefoniczna to czas na zaprezentowanie przez Ciebie swoich umiejętności oraz autoprezentacja.  Liczy się pierwsze wrażenie , dlatego należy być pewnym siebie i skupionym.  To również czas na zadanie nurtujących Cię pytań dotyczących pracy takich jak: kwestia wynagrodzenia, obowiązki, które będą do Ciebie należeć czy organizacja wyjazdu.
 
Po pozytywnej weryfikacji zaproponujemy Ci ofertę pracy , która odpowiada Twoim wymaganiom oraz doświadczeniu.

Formularz wyraża chęć udziału kandydatki w procesie rekrutacji oraz dostarcza pracodawcy najważniejszych informacji na jej temat. Poza danymi osobowymi formularz zawiera rubryki dotyczące: poziomu znajomości języka obcego umiejętności w opiece, posiadania prawa jazdy, doświadczenia w opiece.

Dzięki danym zawartym w formularzu agencja może lepiej dopasować opiekunkę do potrzeb seniora. Dodatkowo dokument daje wpływ kandydatce na wybór podopiecznego oraz długość swojego pobytu za granicą.

Do formularza należy wpisywać dane zgodne ze stanem faktycznym. Unikniemy dzięki temu nieporozumień w przypadku wyjazdu do pracy i ewentualnych roszczeń ze strony rodziny. Przede wszystkim jednak pozwoli nam to na budowanie dobrej relacji i zaufania od początku współpracy na linii opiekunka-agencja.

Elementem dodatkowym, który może zostać dołączony do formularza, jest zdjęcie lub dokument potwierdzający wykształcenie, umiejętności bądź przebyte kursy. Dokumenty te zdecydowanie podnoszą wiarygodność aplikacji i stanowią cenne informacje w procesie rekrutacji.

Od Naszych kandydatek oczekujemy przede wszystkim przyjaznego nastawienia do drugiego człowieka , cierpliwości, sumienności, odpowiedzialności oraz uczciwości. Zaangażowanie w pracę to podstawa zadowolenia obu stron.

Dodatkowo wymagamy minimalnego doświadczenia w opiece nad osobami starszymi ( w pracy bądź we własnej rodzinie) oraz przynajmniej komunikatywnej znajomości języka niemieckiego.

Nasza Agencja zajmuje się wyszukiwaniem opiekunek do pracy w modelu z zamieszkaniem z podopiecznym. Praca , która jest wykonywana przez opiekunkę to głównie pomoc przy czynnościach codziennych oraz prowadzenie gospodarstwa domowego.  Zakres obowiązków zależy od sprawności podopiecznego jak i od tego jakie obowiązki zostaną określone jeszcze przed początkiem obowiązywania umowy pomiędzy opiekunem a podopiecznym ( i jego rodziną). Wszelkie obowiązki powinny zostać w spisanej umowie o pracę lub innym dokumencie.
 
TYPOWE ZADANIA OPIEKUNA:
 
ZDROWIE
– Pomoc w czynnościach związanych z codzienną pielęgnacją i utrzymaniem higieny, toaletą oraz myciem,
– Pomoc w regularnym przyjmowaniu odpowiednich leków,
 
–  Towarzystwo i wsparcie emocjonalne,
 
–  Aktywizacja podopiecznego – polega na odpowiedniej organizacji czasu dla seniora oraz doborze zajęć, które pozytywnie bedą wpływać na stan psychofizyczny – ćwiczenia pamięci, regularny cykl dnia i nocy czy aktywnie spędzony dzień, w zależności od stanu zdrowia naszego podopiecznego. Pamiętajmy by nie wyręczać osób starszych w pojedynczych prostych zadaniach, które mogą wykonywać samodzielnie- czują się wtedy bardziej przydatne a to tylko pozytywnie wpływa na ich codzienność.
 
– Ruch- Spacery oraz ruch na świeżym powietrzu jest nieodzownym elementem dnia codziennego każdego seniora. Jeśli Nasz podopieczny ma problemy z przemieszczaniem się, zadaniem opiekunki jest pomoc przy wstawaniu czy siadaniu oraz asekuracja podczas codziennych czynności
 
–  Dieta – Opiekunka powinna zadbać o to, aby jej podopieczny otrzymywał regularne posiłki dostosowane do jego schorzeń. Dieta powinna być zbilansowana i zawierać niezbędne wartości odżywcze. Nie musisz być profesjonalną kucharką ale warto zdobyć wiedzę na temat indeksu glikemicznego spożywanych produktów i tematu diety cukrzycowej.
 
PROWADZENIE GOSPODARSTWA DOMOWEGO
–  Sprzątanie
–  Pranie
– Przygotowanie i podawanie posiłków
– Robienie zakupów
– Zapisywanie wydatków
–  Czasami zdarzają się wizyty na poczcie lub u lekarza, gdzie opiekunka pomaga przy załatwieniu formalności
– Jeśli opiekun posiada prawo jazdy, zdarza się podwożenie seniora w różne miejsca, m.in lekarz, sklep czy apteka
 
Często zdarza się , że przy prowadzeniu gospodarstwa domowego pomaga rodzina, robi zakupy czy zamawia wcześniej przygotowane posiłki. Opiekunka zajmuje się sprzątaniem powierzchni codziennie użytkowanych, do jej obowiązków nie należą prace fizyczne, sprzątanie piwnic czy strychów bez uprzedniego porozumienia się z rodziną . Opiekunka nie jest służącą i bez względu na formę zatrudnienia należy się jej odpoczynek i czas wolny.
Praca jest w pełni legalna oparta o umowę zlecenie . Proponujemy jedynie legalne zatrudnienie z ubezpieczeniem na warunkach polskich bądź niemieckich.

I am item content. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.