Aktualności Covid-19 - Anahit Care

Aktualności Covid-19

W ostatnich dniach odebraliśmy wiele telefonów z pytaniami od opiekunek: Czy praca w Niemczech jest nadal możliwa? Jakie procedury zabezpieczenia zostały wprowadzone? 
Przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
  • Tak, przepisy wdrażane przez Polskie władze umożliwiają przemieszczanie się w celach zawodowych . Podobna zasada dotyczy przekraczania granicy. Osoby , które wracają ze zlecenia do Polski , od dnia 04.05. nie są poddawane kwarantannie . Federalne Ministerstwo Zdrowia ( BMG) przyznało  opiekunom z Europy Wschodniej kluczowe znaczenie dla przetrwania Niemieckiego systemu opieki zdrowotnej i nadało obecności opiekuna w Niemczech absolutny priorytet. Podobne zdanie wyraziła Komisja Europejska , która uznała utrzymanie sektora opieki nad osobami starszymi za niezbędne.
  • Wszyscy nasi opiekunowie oprócz standardowych dokumentów takich jak: umowa, A1, EKUZ, otrzymują również dodatkowe zaświadczenie od pracodawcy ( wysyłamy je od 4 kwietnia), które jest respektowane na granicy oraz w Niemczech. Dzieki temu , nikt z naszych opiekunów nie trafia na kwarantannę w Niemczech i w Polsce.
  • Od dnia 1 czerwca zniesiono obowiązek wykonywania testów dla osób wjeżdżających do Niemiec z Polski
  • Obecnie wszystkie przejazdy transgraniczne w naszej firmie odbywają się małymi busami lub autokarami firmy Sindbad . Po każdym kursie pojazdy są dezynfekowane ( ozonowanie) przez przewoźników. Osoby , które maja objawy chorobowe takie jak : kaszel, gorączka itp. nie są wpuszczane do autokaru. Jeżeli opiekunka chce dojechać na miejsce zlecenia własnym samochodem, to takiej osobie zwracamy koszty paliwa.
  • Każdy z naszych Klientów otrzymał szczegółowe wytyczne dotyczące zasad bezpieczeństwa i higieny na miejscu pracy. Wszystko po to, by chronić zarówno Seniora jak i opiekuna. Do minimum zostały ograniczone wizyty osób trzecich w domu świadczenia usług. Na miejscu pracy są udostępniane środki do dezynfekcji rak i maseczki. Jeśli jest to tylko możliwe zakupy dostarcza rodzina podopiecznego. Zostały wprowadzone również specjalne procedury na wypadek zakażenia u kogoś z rodziny Seniorów. Oczywiscie nasze opiekunki maja prawo do pełnych świadczeń medycznych na terenie Niemiec. Wszystkie opiekunki maja dostęp do numerów alarmowych i koordynatora zlecenia.
     
  • Bieżące dokumenty , umowy , zlecenia podróży itd. podpisujemy droga elektroniczna. Oczywiscie pozostajemy również do dyspozycji mailowej i telefonicznej. Do dyspozycji jest również Nasz koordynator na terenie Niemiec.